ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ A ČALOUNĚNÍ

TEPOVACÍ ČISTÍCÍ STROJE

V nabídce půjčovny naleznete pouze nejmodernější čistící a tepovací stroje profesionální řady značky KÄRCHER určené k hloubkovému vyprání koberců, čalounění pohovek a autosedaček mokrou cestou.

Novinkou je možnost zapůjčení sady na mytí oken, dlaždic a skleněných výloh, jež je kompatibilní s tepovacími stroji a umožní snadné vyčištění skleněných ploch bez stékání znečištěné vody na podlahu.

Všechny naše přístroje pracují na bázi extrakčního čištění, kdy je v jednom kroku proud vlažné vody společně s čistícím přípravkem vháněn do čištěné textilie a zároveň je ihned tekutina včetně nečistot vysávána zpět do sběrné nádoby. Turbína s vysokým sacím výkonem zajistí odsátí přebytečné tekutiny tak, aby byl materiál po vyčištění pouze mírně vlhký.

Šetrnou metodou tak dojde k vyčištění povrchu tkaniny bez zbytečného vytrhání vlasu nebo poškození její struktury. Barvy se oživí, vlákna narovnají, mastné a zašlapané skvrny společně s pachy (cigaretový kouř) budou odstraněny. 

V ČEM SE ODLIŠUJEME?

* Nabízíme pouze stroje z nejvyšší řady Kärcher Profesionál, které Vám zaručí výbornou kvalitu čištění.

* K přístroji PUZZI 10/1 dostáváte jednu dávku čistícího přípravku zcela zdarma.

* Čistící přípravek předáváme zabalený do jednotlivých dávek, odpadá složité odvažování a přesypávání z velkého balení.

* Důkladná instruktáž a předvedení všech funkcí přístroje je samozřejmostí.


JAKÉ MATERIÁLY LZE ČISTIT? 

Pro čištění mokrou cestou jsou prakticky vhodné veškeré druhy textilií a to jak přírodní, syntetické nebo kombinované. Pokud si nejste jisti nebo je materiál barven přírodními barvivy, je vhodné vyzkoušet nejprve vyčistit malou část, jež je běžně ukryta před zraky.

POZOR!

Extrakční čištění není vhodné pro koberce s extrémně dlouhým vlasem, perské, jutové a kombinované s kůží. Dále také pro kožené sedací soupravy a sedací soupravy s teflonovou úpravou.

NAŠE ZKUŠENOST

I sedací soupravy s teflonovou úpravou ( tkanina není nasákavá ) jsme zkoušeli vyčistit a výsledek byl vynikající. Pouze se nejprve na znečištěnou plochu nastříká ve vodě rozpuštěný čistící přípravek a teprve následně se tekutina i s nečistotami odsaje zpět do přístroje. Čištění tedy neprobíhá v jednom kroku, aby nedocházelo ke stékání vody z pohovky a zatékání do štěrbin mezi polštáře.


TIPY PRO ÚSPĚŠNÉ ČIŠTĚNÍ

Před tepováním doporučujeme čištěné plochy vysát běžným vysavače, v naší půjčovně máme také k dispozici profesionální vysavač na suché vysávání.

Silně znečištěná místa postříkejte předem a nechte čistící prostředek působit 5 až 10 minut.

Do nádrže lijte pouze vodu o teplotě max. 50 °C.

Vždy pracujte ze světla do stínu (od okna ke dveřím), z očištěné plochy směrem k neočištěné.

Hubicí vždy pohybujte po čištěné ploše pomalu, aby mohlo dojít k řádnému nasáknutí tkaniny čistícím přípravkem a následně k jejímu důkladnému odsátí.

Čím choulostivější je povrchová vrstva (orientální či berberský koberec, čalounění), tím slabší koncentraci čisticího prostředku použijte.

Celopodlahový koberec s jutovým rubem se může při práci namokro srazit a barvy mohou vyblednout, čištěním sedacích souprav a čalounění ke srážení vrchních materiálů nedochází.

Dlouhovlasé koberce po čištění v mokrém stavu vykartáčujte ve směru vlasu (např. vlasovým smetákem nebo kartáčem).

Pro zkrácení doby schnutí čištěného materiálu opakujte několikrát vysátí bez postřiku.

Abyste předešli vzniku vytlačených míst nebo rezavých skvrn, začněte po vyčištěné ploše chodit nebo na ni stavte nábytek až po úplném uschnutí.


Před použítím si vždy důkladně přečtěte návod k používání a bezpečnostní pokyny!

KOMPLETNÍ NÁVOD NA POUŽÍVÁNÍ PŘÍSTROJE KÄRCHER PUZZI 10/1


Profesionální stroj a moderní čistící přípravky Vám zajistí vyčištění koberců, čalounění nebo oken v nejvyšší možné kvalitě.


OBJEDNAT ZAPŮJČENÍ STROJE

Cistici-stroje-koberce